Home»Wydarzenia»Skandal z pomiarem emisji spalin w samochodach Audi

Skandal z pomiarem emisji spalin w samochodach Audi

0
Shares
Pinterest Google+

Nielegalne programy w Audi. Samochody marki Audi z silnikami wysokoprężnymi, podobnie jak to było w autach Volkswagena, zostały wyposażone w nielegalne programy komputerowe pozwalające na manipulowanie pomiarem emisji spalin. Informacje te potwierdził w Berlinie minister transportu i infrastruktury cyfrowej Alexander Dobrindt.

Tym razem oszustwo wykryto w luksusowych markach Audi A7 i A8 z silnikami dieslowskimi V6 i V8. Chodzi o modele wyprodukowane w latach 2009 – 2013 – poinformował w Berlinie Alexander Dobrindt. Według ministerstwa infrastruktury, nielegalne oprogramowanie ograniczające neutralizację tlenków azotu w spalinach, zainstalowano w około 24 tysiącach samochodów.

Prezes firmy Matthias Mueller zapewnił, że do 12 czerwca wszystkie samochody z tego okresu zostaną wycofane i zacznie się ich przeprogramowanie. W tej chwili sprawę bada prokuratura.

Dwa lata temu koncern VW, który jest właścicielem marki AUDI już raz został przyłapany na manipulowaniu emisją spalin. Afera nazwana w Niemczech „spalinową” kosztowała firmę kilka miliardów euro.

 

Wcześniejszy wpis

Dieslowski szwindel zabija 38 tys. ludzi rocznie

Następny wpis

Kolejne miliardowe ryzyko. VW walczy na wszystkich frontach