Home»Wydarzenia»Wlk. Brytania: Grupa Volkswagena może być przedmiotem rządowego śledztwa

Wlk. Brytania: Grupa Volkswagena może być przedmiotem rządowego śledztwa

0
Shares
Pinterest Google+

Grupa Volkswagen może być przedmiotem śledztwa władz Wielkiej Brytanii w związku z oskarżeniami o manipulacje wynikami emisji spalin w samochodach z silnikami Diesla. Delegacja Londynu planuje w przyszłym miesiącu udać się w tej sprawie do Niemiec.

1K_ktkqTURBXy80NDk4YzE0MjRmNzA0OWZiYTIyMTM3ZjAzMGYxZjI1ZC5qcGVnk5UDAADNE4fNCvuTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAA

Foto: Ronny Hartmann / AFP

Wiceminister transportu John Hayes informował w poniedziałek parlamentarzystów, że z szefem resortu Chrisem Graylingiem udadzą się w przyszłym miesiącu do Niemiec, gdzie spotkają się z członkami tamtejszego rządu. Będą chcieli uzyskać więcej informacji na temat działań VW, co może skutkować wszczęciem śledztwa w Wielkiej Brytanii – dodał Hayes.

„Udamy się w przyszłym miesiącu do Berlina, aby zrealizować wniosek ministra (Graylinga) o dostarczenie nam szczegółowych informacji technicznych, które pozwolą nam na podjęcie ewentualnych dalszych kroków” – mówił.

Wiceminister transportu Wielkiej Brytanii zapowiedział również, że niedługo spotka się z przedstawicielami konsumentów, którzy chcą podjąć kroki prawne przeciwko niemieckiemu koncernowi motoryzacyjnemu. Władze w Londynie przeanalizują, w jaki sposób mogą im pomóc – tłumaczył.

Tymczasem dyrektor zarządzający VW w Wielkiej Brytanii Paul Willis poinformował parlamentarną komisję transportu, że do tej pory producent naprawił 470 tys. aut, których dotyczyła kwestia nieprawidłowości w emisjach spalin. Ogółem w całym kraju takich pojazdów jest 1,2 mln.

W styczniu br. firma prawnicza podjęła działania w celu uzyskania tysięcy funtów odszkodowania dla każdego brytyjskiego klienta VW dotkniętego tzw. skandalem emisyjnym. Inne kancelarie rozważają podobne kroki.

 

Wcześniejszy wpis

Niemcy i Włochy przymykają oczy na Dieselgate

Następny wpis

Volkswagen przyczyni się do 1200 przedwczesnych zgonów w Europie