Home»Bez kategorii»Będą sankcje za brak kar dla Volkswagena

Będą sankcje za brak kar dla Volkswagena

0
Shares
Pinterest Google+

 

Unia Europejska nie jest zadowolona, że niektóre z państw członkowskich nadal nie ukarały Volkswagena za oszukiwanie na testach emisji. Komisja Europejska wszczęła właśnie procedury o naruszenie prawa UE przeciw siedmiu krajom członkowskim, w tym Niemcom, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii – czytamy na portalu engadget.com.
Państwa te nie ustanowiły systemu kar, które zniechęcałyby producentów samochodów do łamania przepisów dotyczących emisji spalin lub jeśli takie regulacje miały nie stosowało ich, gdy prawo było naruszane.

O lekceważenie zasad dotyczących homologacji i dopuszczania samochodów do użytkowania oskarżone zostały też Czechy, Litwa, Luksemburg, i Grecja.

Czechy, Grecja i Litwa w ogóle nie wprowadziły do swojego prawa krajowego takich regulacji.

Natomiast Niemcy, Luksemburg, Hiszpania i Wielka Brytania pomimo posiadania odpowiedniego prawa, nie stosowały kar.

Problemy Volkswagena rozpoczęły się we wrześniu 2015 roku, kiedy w następstwie dochodzenia amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) koncern przyznał, że ok. 11 mln samochodów posiadało oprogramowanie fałszujące wyniki pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach.

To największy skandal w branży motoryzacyjnej w ostatnich latach. Niemiecki koncern nadal stoi w obliczu potencjalnych spraw cywilnych i karnych oraz grzywien za naruszenie prawa emisji spalin.

Źródło : m.niezalezna.pl

Wcześniejszy wpis

W USA dalsze przesłuchania pracowników VW w/s niszczenia dowodów

Następny wpis

Volkswagen ma coraz mniej czasu, by poinformować amerykański sąd o ugodzie