Home»Wydarzenia»Niemcy: Szef Volkswagena Martin Winterkorn podał się do dymisji

Niemcy: Szef Volkswagena Martin Winterkorn podał się do dymisji

0
Shares
Pinterest Google+

Martin Winterkorn ustąpił ze stanowiska szefa zarządu Volkswagena – poinformował w środę koncern. Winterkorn był tego dnia przesłuchiwany przez pięcioosobowy komitet wykonawczy koncernu w związku ze skandalem dotyczącym manipulowania pomiarem emisji spalin.

Martin Winterkorn były szef Volkswagena (fot. DANIEL ROLAND / EastNews)

„Jestem wstrząśnięty tym, co wydarzyło się w ostatnich dniach” – podkreślił Winterkorn, dodając, że jest zdumiony, iż w koncernie Volkswagena możliwe były uchybienia na taką skalę.

„Jako szef zarządu biorę na siebie odpowiedzialność za ujawnione nieprawidłowości w silnikach Diesla” – napisał Winterkorn w oświadczeniu. Poinformował, że zwrócił się do rady nadzorczej o zawarcie z nim porozumienia w sprawie jego odejścia z funkcji szefa zarządu koncernu.

Podkreślił, że robi to w interesie przedsiębiorstwa i że on sam nie ma sobie nic do zarzucenia. „Volkswagen potrzebuje nowego początku – także w sprawach personalnych. Swoim odejściem toruję ku temu drogę” – napisał. Zaakcentował też, że skandal musi być w pełni wyjaśniony, i wyraził przekonanie, iż koncern i jego załoga przezwyciężą „ten ciężki kryzys”.

Wcześniejszy wpis

KE prosi kraje UE o dochodzenia ws. manipulacji pomiarami emisji spalin

Następny wpis

Reperkusje afery spalinowej Volkswagena nie ominęły i Włoch