Home»Wydarzenia»Volkswagen – wyłudzony kredyt i kasa na manipulacje w dieslach

Volkswagen – wyłudzony kredyt i kasa na manipulacje w dieslach

0
Shares
Pinterest Google+

 

Niemiecki koncern prawdopodobnie wyłudził kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Volkswagen miał świadomie podać nieprawdziwe informacje. Pieniądze miały być na ekologiczne silniki, a zostały przeznaczone na oprogramowanie fałszujące. Takie podejrzenia ma Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych.

Sprawa dotyczy pożyczki jakiej EBI udzielił Volkswagenowi. 400 milionów euro miało zostać przeznaczone na rozwój nowoczesnych i ekologicznych silników. Teraz wszystko wskazuje na to, że pozyskane pieniądze poszły na stworzenie silników diesla wyposażonych w mechanizm fałszujący dane o rzeczywistej emisji spalin.

Menedżerowie Volkswagena składając wniosek o pożyczkę mieli świadomość, że chodzi o silniki diesla, które jak dzisiaj wiemy z ekologia nie mają za wiele wspólnego. Gdyby była o tym mowa we wniosku, to Europejski Bank Inwestycyjny zapewne nigdy nie udzieliłby Volkswagenowi kredytu, twierdzą Inspektorzy z Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych.

Postępowanie rozpoczęte, Volkswagen zaprzecza

Niemiecka stacja ARD podała, że inspektorzy rozpoczęli dochodzenie już 3 lata temu i teraz przekazali sprawę do prokuratury.

Volkswagen zdecydowanie odpiera zarzuty i stwierdza, że wykorzystał środki zgodnie z założeniami. Te oświadczenie dementuje natomiast Europejski Bank Inwestycyjny i nie wyklucza, że VW wykorzystał fundusze na rozwój silników fałszujących dane o emisji spalin.

ŹRÓDŁA:

dw.com (Ciemne chmury nad Volkswagenem. Chodzi o kredyt)

Wcześniejszy wpis

PORSCHE CAYENNE ZDELEGALIZOWANE W NIEMCZECH!

Następny wpis

SZWAJCARIA ZAKAZUJE REJESTRACJI PORSCHE CAYENNE