Home»Wydarzenia»Pierwsze aresztowanie w Audi w Niemczech

Pierwsze aresztowanie w Audi w Niemczech

0
Shares
Pinterest Google+

 

Prokuratura w Monachium aresztowała pracownika Audi 3w związku z podejrzeniem o oszustwo i kłamliwą reklamę w ramach Dieselgate. To pierwsze zatrzymanie w Niemczech.

 

Pracownik Audi został zatrzymany w poniedziałek na polecenie prokuratury w Monachium — podała oficjalnie 5 dni później rzeczniczka tego urzędu. Odmówiono ujawnienia, czy chodzi o obecnego czy byłego pracownika firmy samochodowej.

Osoba ta stanęła przed sądem, który orzekł o jej areszcie. Rzeczniczka nie chciała wypowiadać się o możliwości ekstradycji do innego kraju, ani też czy prokuratura jest w kontakcie z władzami w USA. Niemieckie aresztowanie jest częścią większego śledztwa ws. oszustwa i kłamliwej reklamy oraz konsekwencją materiałów znalezionych podczas rewizji.

W marcu ta sama prokuratura dokonała przeszukania w biurze kancelarii prawnej Jones Day, która VW zatrudnił do przeprowadzenia wewnętrznego śledztwa oraz w centrali Audi.

Odrębnie pojawiła się informacja o postawieniu przez resort sprawiedliwości USA zarzutu b. członkowi kierownictwa Audi, Giovanni Pamio, że kazał pracownikom montować takie oprogramowanie, które omijałoby testy na emisję spalin w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: rp.pl

 

Wcześniejszy wpis

Kolejne miliardowe ryzyko. VW walczy na wszystkich frontach

Następny wpis

Byli szefowie Volkswagena nie muszą się bać