Home»Wydarzenia»Volkswagen wezwie właścicieli milionów aut

Volkswagen wezwie właścicieli milionów aut

0
Shares
Pinterest Google+

Nowy prezes Volkswagena zapowiada bezwzględne wyjaśnienie afery spalinowej w koncernie. Tymczasem użytkownicy samochodów z silnikami diesla, w których zainstalowano nielegalne oprogramowanie, mają zostać zaproszeni do serwisów.

Szacuje się, że program zaniżający dane o emisji spalin znajduje się w blisko 11 milionach samochodów koncernu Volkswagen. Chodzi o same Volkswageny, a także Skody, Audi oraz samochody użytkowe. Prezes firmy Matthias Mueller poinformował jednak, że nie wszystkich pojazdach program został aktywowany, dlatego rzeczywista liczba aut, które trzeba będzie skontrolować, powinna być niższa.

W najbliższych dniach właściciele samochodów, w których działa oprogramowanie, mają zostać o tym poinformowani i wezwani do serwisów.

Podczas spotkania z kadrą zarządzającą Volkswagena prezes firmy powiedział, że z powodu afery spalinowej koncern został wystawiony na „najpoważniejszą próbę w swojej historii”. Jak mówił, firma musi przygotować się na trudne czasy. Jednocześnie obiecał bezwzględne wyjaśnienie afery.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Szymański/Berlin/moc/dabr

Źródło: IAR

Wcześniejszy wpis

Skandal w Volkswagenie dotyczy też 1,2 mln samochodów Skoda

Następny wpis

Volkswagen na nowo wyposaży auta objęte skandalem spalinowym